İnstagram işletme hesabı hakkında

Son zamanların favori uygulaması instagram, işletme hesabı özelliği ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Peki nedir bu işletme hesabı özelliği? Ne işe yarar? Yararları ve zararları nelerdir? İşte tüm bu soruların cevabı!

 

İşletme hesabı özelliği nedir?

İşletme hesabı özelliği, instagram uygulamasının kullanıcılarına sunduğu, kullanıcıların detaylı analiz yapmasını sağlayan bir özelliktir.

 

İnstagram Türk Takipçi Ne işe yarar?

İnstagramda hesabını işletme hesabına çeviren bir kullanıcı, takipçileri ve Gönderilerinin etkileşimleri hakkında detaylı analiz yapabilmektedir. Hesap analizi olarak hangi gün ve saatlerde hesabını kaç kişinin takip ettiğini, kaç kişinin kendini takipten çıktığını, Kaç kişinin profilini ziyaret ettiğini göstermektedir. Gönderi analizi olarak da gönderinin kaç kişi tarafından görüldüğü, kaç kişi tarafından kaydedildiğini, gönderilerin en çok nerelerden etkileşim aldığını göstermektedir.

 

Yararları ve zararları nelerdir?

Yararlı olarak sayabileceğimiz özellikleri arasında detaylı hesap analizi yapabilme, hesabının hangi kategori ile ilgili olduğunu profilde gösterme gibi özellikleri vardır. Kötü olarak sayabileceğimiz özellikleri arasında da bir işletme hesabı, hesap gizliliğini kapatamıyor. Bu durumda da hesabınız herkes tarafından görünür oluyor.